„Koty” / Rodzinne warsztaty do wystawy

Chcesz dowiedzieć się jak wyglądał Gruby Rycho czy Krwawy Bolo, a może interesuje cię Puszysty Kotek? Przyjdź i zobacz jak wyglądały koty i psy w interpretacji scenografki Marii Balcerek, która wraz z reżyserem Waldemarem Wolańskim stworzyła ciekawy i niepowtarzalny świat kotów i psów podwórkowych. W trakcie warsztatów towarzyszących wystawie lalek z przedstawienia „Koty” dzieci i ich opiekunowie stworzą z włóczki kocie formy a także wezmą udział w grach i zabawach teatralnych inspirowanych kocim światem.

Maria Balcerek tworzy nieprzerwanie od 1992 r. dla teatrów lalkowych, dramatycznych oraz oper, a jej scenografie zachwycają widzów. Zrealizowała scenografie do m.in. „Cyganerii” G. Pucciniego w Operze Wrocławskiej, „Mikrokosmosu” i „Hydrokosmosu” Wrocławskiego Teatru Pantomimy czy „Dziadka do Orzechów” w Operze Krakowskiej.
Otrzymała również wiele nagród m.in. nagrodę jury dziecięcego, krajowego i międzynarodowego za opracowanie plastyczne filmu „O największej kłótni” z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii” na VIII MFF Dla Dzieci „Ale kino”, XI Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury dla najlepszego kostiumologa. W Lubuskim Teatrze stworzyła lalki do przedstawienia „Koty”, które miało premierę w 1997 roku.

„Koty” / rodzinne warsztaty do wystawy – 17.03.2018, godz. 12:00-13:30
Dla kogo: dzieci od 6 lat z opiekunami
Koszt udziału: 10 zł/osoba

Rodzinne warsztaty do wystawy

Wystawy w przestrzeni ekspozycyjnej Laboratorium Twórczego to podróż w historię dawnych spektakli lalkowych Lubuskiego Teatru. Każdej z wprowadzanych co dwa miesiące wystaw towarzyszą działania twórcze w postaci rodzinnych warsztatów. Zapraszamy dzieci wraz z ich opiekunami do wspólnej, twórczej zabawy, inspirowanej klasycznymi technikami lalkowymi oraz grami i zabawami teatralnymi.

Rodzinne warsztaty odbywają się raz w miesiącu.

Wystawę można oglądać w każdy wtorek w godz. 10:00-19:00

KUP BILET

Facebook

© Lubuski Teatr w Zielonej Górze


KUP BILET