Aktualności

Oferta dla grup dzieci i młodzieży w listopadzie i grudniu

 

 

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane dzieci i młodzieży na spektakle przedpołudniowe w listopadzie i grudniu 2016 r. .

9 listopada, godz. 9.30 i 12.00 
„Tymoteusz wśród ptaków” Jan Wilkowski (reż. Katarzyna Kawalec)
Barwny, zabawny spektakl dla najmłodszej widowni, z zacięciem musicalowym, rozfruwanymi lalkami ptaków i pięknymi kostiumami. Przedstawienie, na którym widz albo będzie pękał ze śmiechu, albo ukradkiem ocierał łzę z oka, a z którego wyjdzie z piosenką na ustach. Zapraszamy widza do świata misia Tymoteusza. A świat to pełen wiosennej, rozkwitającej przyrody, rozśpiewanych ptaków, budzącego się życia… I właśnie w tej wspaniałej aurze na drodze małego Niedźwiedzia pojawia się ogromny kłopot. Znajduje on porzucone jajeczko, którego żaden ptak nie zgadza się wysiedzieć. Jak Tymoteusz spróbuje wybrnąć z tarapatów, w których się znalazł? Czy znajdzie pomoc u innych, czy może sprytny Lis porwie jajeczko, by je przekąsić na śniadanie? Opowieść pokazuje, że nawet mały miś może stać się odpowiedzialnym za kogoś jeszcze mniejszego od siebie. W bardzo ciepły i mądry sposób uczy najmłodszych empatii.
przedszkola i szkoły podstawowe

17 i 18 listopada, godz. 10.00
„Chory z urojenia” Molier (reż. Paweł Aigner)
Ostatnia sztuka francuskiego króla komedii, na którego celowniku znalazła się tym razem ludzka skłonność do… wymyślania sobie chorób. Hipochondria głównego bohatera Argana staje się pretekstem do sprawdzenia otoczenia i wierności najbliższych. Wielopłaszczyznowa sztuka ukazuje w krzywym zwierciadle chorobę nas samych – lęk, niepokój i samotność. A wszystko to w barwnym kostiumie, podszyte humorem, z całą paletą bliskich nam przecież ludzkich przywar.
gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

6 i 7 grudnia, godz. 9.30 i 11.30
„Królowa śniegu” na motywach baśni H.Ch. Andersena (reż. Marek Sitarski)
Bajka, w luźny sposób nawiązująca do pierwowzoru Andersena, wprowadza Widza w świat zaczarowanych lalek i krainę zimy. Nie zabraknie tu postaci Babci, Gerdy, Kaja Diabła Maestro i jego pomocników, a także samej Królowej Śniegu, Wrony, Rozbójniczki oraz Zbójów. Kluczem do magicznego świata staje się zaczarowana szafa wprowadzająca w zupełnie inną baśniową rzeczywistość.
przedszkola i szkoły podstawowe (od 5 lat)

8 i 9 grudnia, godz. 9.30 i 11.30
„Trzy świnki” W,J. Grimm (reż. Małgorzata Kazińska)
Opowieść o trzech sympatycznych świnkach i ich niecodziennych przygodach. Czy złemu, przebiegłemu wilkowi uda się zjeść maluchy? Czy pomoc wrony okaże się skuteczna? Dlaczego przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent, ale także ustawiczna praca? O tym wszystkim najmłodsi widzowie mogą dowiedzieć się z kolorowej, roztańczonej, wiecznie aktualnej bajki.
przedszkola i szkoły podstawowe

Rezerwacja biletów w impresariacie Lubuskiego Teatru (tel. 68 452-72-72 w. 35,51, 63)

 

walk_icon Wirtualny spacer