Aktualności

Odszedł Tomasz Karasiński

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że wczoraj, 25 maja, po długiej i ciężkiej chorobie, odszedł od nas na wieczną scenę Kol. Tomasz Karasiński.

Ur. w 1943 r. w Chełmie, absolwent Wydziału Aktorskiego Łódzkiej PWSTiF, związany z teatrami dramatycznymi w Łodzi, Jeleniej Górze, Częstochowie i Kaliszu, a od 1993 r. z naszym teatrem. Twórca kilkudziesięciu niezapomnianych postaci scenicznych (Sędzia w „Panu Tadeuszu, Doktor Balanzoni w „Łgarzu”, nagroda „Leona” 1997), aktor filmowy i serialowy („Czterej pancerni i pies”, „Dancing w kwaterze Hitlera”, „Ile jest życia”, „Tajemnice Enigmy”). Mimo ciężkiej choroby wciąż obecny na naszej scenie w „Wizycie starszej pani”, „Śnie nocy letniej” czy „Głodnych”. Opiekun artystyczny nieprofesjonalnego kabaretu UTW „Monte Verde”.

Człowiek wielkiego talentu i serca, który jeszcze dwa miesiące temu z naszej sceny tak mówił o zbliżającej się śmierci: „Tej bladej damy na ślub nie zapraszam”. Żegnaj, Tomaszu… Dyrekcja, Zespół Artystyczny i Pracownicy Lubuskiego Teatru

walk_icon Wirtualny spacer