Aktualności

Młody W. odwiedza zielonogórskie szkoły

Bohater przygotowywanego obecnie w Lubuskim Teatrze monodramu „Być jak Młody W.”, pożycza zawołanie z tekstu utworu zespołu Voo Voo i „buduje Wielką Flotę Zjednoczonych Sił”. Zaproszenie do dołączenia otrzymują od twórców spektaklu  zielonogórskie szkoły.

Spotkanie artystów z młodzieżą to konfrontacja stereotypowego spojrzenia na powieść „Cierpienia Młodego Wertera” J. W. Goethego (jako jedną z najnudniejszych lektur) z pomysłem, by dostrzec w bohaterze buntownika, któremu blisko do muzyków rockowych z tzw. klubu 27. Spotkanie otwiera przestrzeń na rozmowy poruszające tematy wpływu na otaczającą nas rzeczywistość, roli muzyki, gniewu jako energii. Dyskusje są kontynuowane na forum, jakim stał się profil Młodego W. na Facebooku. A po obecności gości z Lubuskiego Teatru zostaje w szkole playlista z utworami muzycznymi i przesłaniem Młodego W.

W spotkaniach bierze udział Zespół Szkół Plastycznych w Zielonej Górze, Zespół Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze i Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze.

Premiera monodramu: 12 maja 2017, godz. 19:00

walk_icon Wirtualny spacer