Aktualności

Lubuski Teatr włącza się do akcji ”Dotknij teatru”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przygotowaliśmy dla widzów specjalny program. Zapraszamy na premierę recitalu Joanny Wąż „ojej, Kobieta”, w którym aktorka wykona piosenki Haliny Kunickiej ze znakomitymi poetycko tekstami Wojciecha Młynarskiego. Zapraszamy także dorosłych na spektakl „Honeymoon”, a najmłodszych – wraz z rodzinami – na przedstawienie „Od wiosny do zimy”.

Dodatkowo przed widzami otwieramy teatr. Klasy szkolne w godzinach porannych będą mogły poznać przestrzenie i historię teatru w formie interaktywnej gry, a popołudniami dr Jan Fręś oprowadzi po przestrzeniach teatru, których na co dzień nie widać z perspektywy teatralnego fotela. Program zwiedzania obejmuje oglądanie zaplecza teatru: m.in. sceny, garderoby i połączony jest z opowieścią o historii zielonogórskiego teatru.

Przygotowaliśmy też atrakcję dla dzieci i ich opiekunów: wspólną zabawę w teatr cieni.

Na oprowadzanie po teatrze i warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Emilia Adamiszyn: emilia@teatr.zgora.pl, tel. 664713710, 68 452 72 72 do 75 w. 42

Repertuar „Dotknij teatru” 2016 w Lubuskim Teatrze:

ojej, Kobieta” – recital Joanny Wąż: 1 kwietnia, godz. 17:00

Honeymoon”, reż. Zbigniew Najmoła: 2, 3 kwietnia, godz. 18:00

Od wiosny do zimy”, reż. Katarzyna Kawalec: 2 kwietnia, godz. 16:00, 3 kwietnia, godz. 12:00

 

Harmonogram warsztatów teatralnych:

Warsztaty teatralne dla dzieci i ich opiekunów – teatr cieni: 29 marca, godz. 16.30-18:00
Teatralne zakamarki. Zwiedzanie teatru w formie gry: 30, 31 marca, godz. 9:00-10:00
Czego nie widać? Zwiedzanie Lubuskiego Teatru: 30, 31 marca, godz. 16:30-17:30

Dotknij Teatru” to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

Projekt „Dotknij Teatru” powstał w 2010 roku w Łodzi. Inicjatorem była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, koordynacji podjął się Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka. Niemal równocześnie w 2011 roku w Warszawie rozwinął się projekt Instytutu Teatralnego „Chodź do teatru!”, realizujący podobne cele. W związku z tym postanowiono połączyć siły oraz zaprosić do programu kolejne regiony. W 2012 roku „Dotknij Teatru” świętowano już wspólnie w Łodzi, w Wielkopolsce, na Śląsku i na Mazowszu. W 2013 roku przyłączyli się partnerzy ze wszystkich województw, pozwalając na organizację niemal 600 wydarzeń w 45 miastach. W edycji 2014 udział wzięło 49 miast, 178 podmiotów, odbyło się 701 wydarzeń. W 2015 roku udział wzięło już 55 miast, 189 podmiotów, a wydarzeń było blisko 800.

W tym roku „Dotknij Teatru” odbędzie się w terminie 27 marca – 3 kwietnia.

Świętujcie Międzynarodowy Dzień Teatru z nami! Zapraszamy!

Więcej informacji na temat akcji: www.dotknij-teatru.pl

walk_icon Wirtualny spacer