Aktualności

Leony, Lipnicka i Porter na zakończenie sezonu

Aktorka, aktor, spektakl – kto dostanie „Leona”?

Już od 18 lat na zakończenie każdego sezonu odbywa się w Lubuskim Teatrze plebiscyt na najpopularniejszych aktorów i najlepszy spektakl LT. Do nagród Leona kandydują aktorzy, którzy grali w spektaklach znajdujących się repertuarze Lubuskiego Teatru w danym sezonie. Swoich faworytów typują dziennikarze na co dzień publikujący wydarzenia z lubuskiej sceny, ale przede wszystkim publiczność, która wybiera najpopularniejszego aktora i aktorkę, oddając głos na specjalnych kuponach. Przyznawane są również nagrody Dyrektora LT oraz Prezydenta Miasta. Przypominamy, że w ubiegłym roku laureatami „Leonów” z woli publiczności zostali Anna Haba i Ernest Nita, najbardziej popularnym spektaklem tamtego sezonu była „Piaf” w reżyserii Jana Szurmieja, dziennikarze nagrodzili także Dawida Rafalskiego, a dyrektor teatru – Annę Chabowską, zaś przedstawicielom mediów najbardziej podobał się spektakl „Nikt nie byłby mną lepiej. Koncert” w reż. Łukasza Chotkowskiego.

Jak będzie w tym roku? Dowiemy się o tym już w sobotę 20. czerwca o godz. 19.00, kiedy na zakończenie sezonu 2014/2015 na Dużej Scenie odbędzie się koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera.

Tych wykonawców chyba nie trzeba lubuskiej publiczności szczególnie rekomendować, gdyż cieszyli się i cieszą nadal wielką popularnością. Gdy on, z pochodzenia Walijczyk, osiadł na dobre w Polsce, ona – uczyła się właśnie chodzić. Wiele następnych lat to kolejne ambitne przedsięwzięcia i eksperymenty muzyczne Johna (Maanam, Porter Band), który chyba jednak najlepiej czuje się grając na gitarze akustycznej – i bardzo wcześnie zaczęta, za to niezwykle dynamiczna kariera Anity (Varius Manx, złote i platynowe albumy solowe). A potem – od 2002 r. już razem – na estradzie i życiu: cztery wspólne albumy, setki koncertów w duecie i z orkiestrami, tournée w wielu krajach, Fryderyki…

Podczas zielonogórskiego koncertu duet wykona najpiękniejsze utwory z całego swojego wspólnego dorobku artystycznego, w tym między innymi słynne „The Bones of Love”.

walk_icon Wirtualny spacer