Aktualności

Kwiecień w teatrze dla dzieci i młodzieży

Kwietniowy repertuar Lubuskiego Teatru szczególnie obfituje w spektakle skierowane do grup zorganizowanych dzieci i młodzieży.

Najmłodszych widzów (w wieku 1-5 lat) zapraszamy na spektakl „Od wiosny do zimy” (reż. Katarzyna Kawalec). Spektakl powstał z myślą o tych, którzy właśnie poznają świat, uczą się nazywać wszystko, co wokół siebie widzą. Jakie przeróżne tajemnice skrywa przyroda? Jakie są jej ulubione kolory? Jak lubi się zmieniać podczas każdej z czterech pór roku? Razem z bohaterami opowieści – Siostrą, Bratem i pewną niezwykłą Gąsienicą spróbujemy znaleźć odpowiedź na te i inne pytania.
Zapraszamy w terminach: 14,21 i 22 kwietnia o godz. 10.00.

Trochę starsze dzieci –  od 5 roku życia,  zapraszamy na „Dziewczynkę z zapałkami” (reż. Przemysław Jaszczak)
Jedną z najbardziej znanych i poruszających baśni prezentujemy w zupełnie nowej odsłonie. Bliska dzieciom, bo współczesna bohaterka historii, Róża, zabierze Was w niezwykłą podróż. Będzie to wędrówka po świecie fantazji, marzeń, ale i piętrach bezradności i braku poczucia bezpieczeństwa, ciepła kojarzonego zazwyczaj z domem. Zachowując ramę opowieści Andersena, realizatorzy wprowadzają do „najsmutniejszej baśni świata” dużą dozę humoru, nowe wątki i postaci. Całości towarzyszą multimedialne projekcje, piosenki oraz elementy teatru lalek i teatru formy.
Zapraszamy w terminach: 8 i 9 kwietnia o godz. 10.00.

W repertuarze nie zabraknie również propozycji dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a będzie nią spektakl „Ja ciebie też…” (reż. Lech Mackiewicz).
Przedstawienie zostało zaadaptowane specjalnie dla aktorów Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze na motywach tekstu “DITTO. A STORY” Chaco de Palma w tłumaczeniu Izabelli Mackiewicz, wystawionego wcześniej w teatrze La Mama w Melbourne. To sztuka o młodych aktorach, o ich ambicjach i marzeniach, o ich miłości do teatru, do Szekspira, do siebie samych. Jak wszyscy dziś młodzi ludzie na progu kariery, trójka bohaterów walczy o role, o przyszłość, wreszcie o miłość… Ale angaż do spektaklu znanego reżysera może dostać tylko jedno z nich; jak ta rywalizacja wpłynie na dotychczasowych przyjaciół i współlokatorów?
Zapraszamy w terminach: 15, 16,17 kwietnia o godz. 10.00

Rezerwacja biletów w impresariacie Lubuskiego Teatru (tel. 68 452-72-72 w. 35,51, 63)

 

walk_icon Wirtualny spacer