Aktualności

Hit na Sylwestra w Lubuskim Teatrze!

Jak co roku, nasza zielonogórska scena przygotowała atrakcyjną propozycję sceniczną dla tych lubuszan, którzy cenią sobie pożegnanie starego roku i rozpoczęcie nowego w klimatach artystyczno-rozrywkowych. Taka pozycją repertuarową Lubuskiego Teatru z całą pewnością są „Siostrunie” Dana Goggina w inscenizacji i reżyserii mistrza musicali – Jana Szurmieja.

Ten niezwykle energetyczny, wypełniony znakomitą muzyką i choreografią, śmiechem i często czarnym jak habity zakonnic absurdalnym humorem off-Broadwayowski musical od czasu nowojorskiej premiery w 1985 r. został przetłumaczony na 21 języków i zrealizowany na całym świecie już ponad 5 tysięcy razy! Doświadczony widz dostrzeże zapewne pokrewieństwa z takimi światowymi hitami, jak „Zakonnica w przebraniu” z Whoopi Goldberg, „Rzymem” Felliniego czy „Pośród ciemności” Almodovara, ale przede wszystkim jest to spektakl, który krytycy określają jako „rozrywkową petardę”.

W tym kontekście specjalnego smaku nabiera fakt, iż akcja naszego spektaklu została częściowo osadzona w… Zielonej Górze, skąd członkinie zakonu Małych Sióstr także pomagają swym amerykańskim koleżankom z klasztoru w Hoboken zdobywać w niebanalny sposób środki na pochówek zatrutych grzybami zakonnic.

Sylwestrowe „Siostrunie” o godz. 18.00 i 21.00.
Rezerwacja biletów: kasa biletowa czynna wt.-pt. 15.00 – 19.00, tel. 68 452-72-72, wewn. 33, Impresariat Teatru tel. 68 452-72-72, wewn. 35,63.
Sprzedaż internetowa: www.bilety.teatr.zgora.pl

walk_icon Wirtualny spacer