Aktualności

„Być jak Młody W.” wyróżniony na Festiwalu Debiutów

Nasz aktor James Malcolm został wyróżniony na 5. Koszalińskich Ogólnopolskich Dniach Monodramu Debiuty za monodram „Być jak Młody W.” w reżyserii Mariusza Babickiego! Spektakl przypadł też do gustu festiwalowej publiczności, otrzymując 23 głosy – zwycięski spektakl zebrał 27 głosów.

Protokół z obrad Rady Artystycznej Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2017″. W dniu 7 października 2017 roku jury 5. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2017” w składzie: Aleksandra Dziurosz, Wiesław Geras (przewodniczący), Zdzisław Derebecki i Marek Kołowski, po obejrzeniu 5 turniejowych monodramów, postanowiło przyznać statuetkę „Strzała Północy 2017” za aktorski debiut w monodramie, Pani Idze Jambor-Skupniewicz (na zdjeciu) za monodram pt. „Mamusiu, co to za ptaszek?”. Monodram w Polsce Dyplom przewodniczącego jury Wiesława Gerasa „Uwaga: Nadzieja” otrzymała Pani Angelika Olszewska za debiut w monodramie „O matko z córką”.

Rada Artystyczna postanowiła wyróżnić Pana Jamesa Malcolma za debiut w monodramie „Być jak młody W.” Po dodaniu wskazań na konkursowe spektakle na 68 ważnych kartach do głosowania stwierdzono, że 31 głosami Nagrodę Główną festiwalu, przyznana przez festiwalową publiczność otrzymają twórcy monodramu „Mamusiu, co to za ptaszek”. Monodram „Wanda Wasilewska” otrzymał 27 głosów, „Być jak młody W” otrzymał 23 głosy, „O matko z córką!” otrzymał 11 głosów, „Lament Doctoris Fausti” – 9 głosów. Na tym protokół zakończono. Koszalin, 7 października 2017 roku. (Iga Jambor-Skupniewicz, foto: Marek Noniewicz)

walk_icon Wirtualny spacer