Aktualności

Bierzemy udział w akcji 60+ kultura

Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze bierze udziału w akcji 60 + kultura. Proponujemy spektakl pt.” Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna” reż. Paweł Wolak, Katarzyna Dworak. Spektakl jest grany 26 i 27.09.2015 r., godz. 19:00 na dużej scenie Lubuskiego Teatru. Cena biletu dla osób w ramach projektu to 30 zł (cena regularna 45 zł ).

Kilka słów o spektaklu:

Prapremiera kolejnego spektaklu autorstwa i w reżyserii Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak (PiK) – twórców związanych z Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy od 1996 roku, w którym wystawili dotychczas takie przedstawienia jak „Sami” (2008), „Pracapospolita” (2010) czy „Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł” – którego tekst powstał w 2013 roku jako pierwszy z cyklu opowieści wiejskich. W tym samym roku PiK wystawił go na deskach legnickiego teatru. PiK otrzymał nagrodę za najlepszy tekst dramatyczny w konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a spektakl zdobył liczne nagrody na festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu (za tekst, inscenizację, role, scenografię).

CYKL OPOWIEŚCI WIEJSKICH

Zielonogórska inscenizacja GDY PRZYJDZIE SEN-TRAGEDIA MIŁOSNA to druga część w tak zwanej trylogii OPOWIEŚCI WIEJSKICH. Opowieści o człowieku poprzez pryzmat wsi. Konfrontacja jednostki ze społecznością. Pierwsza cześć czyli DROGA ŚLISKA OD TRAW opowiadała o złu, druga to opowieść o miłości a trzecia będzie skupiała się na rodzinie.

Scenariusz, reżyseria, ruch sceniczny: Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK)
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Bulanda
Muzyka: Jacek Hałas,
wykonanie: Zespół Aktorski
Projekcje multimedialne: Adrianna Dziadyk

 

walk_icon Wirtualny spacer