Aktualności

[ALE SZTUKA!] nominacja dla „Gdy przyjdzie sen(…)”

Jacek Katos nominuje spektakl Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak „Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna” do [ALE SZTUKI!].

„W tym roku odczuwam wyjątkową potrzebę zgłoszenia swoich nominacji do konkursu Ale Sztuka! Bo trudno przejść obojętnie obok spektaklu „Gdy przyjdzie sen. Tragedia miłosna”, sukcesów Sky Piastowskie czy cyklu koncertów „Jazzujące Muzeum” – pisze Jacek Katos Katarzyński.”

„Moja najmocniejsza nominacja wędruje do wszystkich twórców, autorów i współtwórców spektaklu Lubuskiego Teatru, jaki po raz pierwszy zobaczyliśmy w Lubuskim Teatrze 4 września 2014. (Reż. Paweł Wolak i Katarzyna Dworak). Ale przede wszystkim dla aktorów. To, co nasi lubuscy aktorzy zrobili pod batutą Wolaka i Dworak pozostaje na długo w sercu każdego, nawet najbardziej wybrednego widza. Niezwykle mocny ładunek wrażeń emocjonalnych i artystycznych. Trzeba tu zaznaczyć, że aktorzy podczas spektaklu ani na chwilę nie schodzą ze sceny, ani na chwilę też nie dają odetchnąć ani widzowi, ani sobie. A taka gra wymaga od aktora ogromnego wysiłku. Mało tego, cały podkład muzyczny jakimi zazwyczaj posiłkują się w swoich sztukach reżyserzy tu jest tworzony na żywo – przez aktorów właśnie. I jakby tego było mało, to scenografia sztuki jest tak minimalistyczna, że cała uwaga widza siłą rzeczy skupia się na aktorze. W takich okolicznościach nie ma miejsca na błędy, jeśli chce się utrzymać widza na fotelu przez blisko 2 godziny. I tak też się dzieje na deskach Lubuskiego Teatru. A nawet więcej. Mocne, wyraziste kreacje naszych aktorów są na tyle przekonujące, że widz w ogóle zapomina o swoim fotelu, odpływając wraz z nimi w prosty, ale jakże brutalny wiejski świat, gdzie rozgrywa się „tragedia miłosna”. Po takim spektaklu czuję się podbudowany. Tak! Wrażliwość artystyczna i kreatywność naszych aktorów śmiało rozkłada skrzydła do najwyższych lotów. Wystarczy im tylko stworzyć właściwe warunki twórcze. (…)”

Cały tekst: http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/1,35182,19493195,katos-nominuje-spektakl-jazz-teledysk-ale-sztuka.html#ixzz3xgWYmgFQ

walk_icon Wirtualny spacer