Aktualności

27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru i premiera spektaklu „Ja ciebie też…”

27 marca 2015 r. o godz. 19.00, w Międzynarodowym Dniu Teatru,  na Scenie Kameralnej Lubuskiego Teatru odbędzie się prapremiera polska spektaklu Lecha Mackiewicza „Ja ciebie też…” w reżyserii autora.

Przedstawienie zostało zaadaptowane specjalnie dla aktorów Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze na motywach tekstu “DITTO. A STORY” Chaco de Palma w tłumaczeniu Izabelli Mackiewicz, wystawionego wcześniej w teatrze La Mama w Melbourne. To sztuka o młodych aktorach, o ich ambicjach i marzeniach, o ich miłości do teatru, do Szekspira, do siebie samych. Jak wszyscy dziś młodzi ludzie na progu kariery, trójka bohaterów walczy o role, o przyszłość, wreszcie o miłość… Ale angaż do spektaklu znanego reżysera może dostać tylko jedno z nich; jak ta rywalizacja wpłynie na dotychczasowych przyjaciół i współlokatorów? Casting odbywa sie na oczach widzów – a że rzecz dzieje sie “tu i teraz”, mamy okazję przyjrzeć się pracy aktora od kulis. Niekoniecznie przez różowe okulary. Spektakl jest przygotowywany jednocześnie w dwu wersjach i dwu obsadach.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru łączą się z 250. rocznicą powstania polskiego teatru publicznego oraz ogólnopolskim projektem „Dotknij teatru”. Patronat nad tym wydarzeniem przyjął Prezydent Miasta Zielona Góra – Janusz Kubicki, który z tej okazji ufundował teatrowi nową księgę pamiątkową, sesję fotograficzną aktualnego zespołu aktorskiego oraz współfinansuje wydanie książki z tekstem polskim i angielskim sztuki „Ja ciebie też…” o aktorach i teatrze.

W czasie premiery zorganizowana zostanie także wystawa plakatów spektakli z okresu ostatnich 8 lat, a zespół Pracownia Teatru Tańca w Zielonej Górze wykona pokaz choreograficzny w kostiumach teatralnych z wybranych przedstawień Lubuskiego Teatru.

Serdecznie zapraszamy.

walk_icon Wirtualny spacer